مرکز دندانپزشکی درفام

لمینت سرامیکی ❤️ لبخندی متمایز و هالیوودی

لمینت سرامیکی نوعی روکش دندان بوده که از جنس پودر پورسلن است. استحکام و زیبایی این روکش باعث شده تا به یکی از اصلی‌ترین اقدامات زیبایی/درمانی در مراکز دندانپزشکی تبدیل شود. اصلاح طرح لبخند، بازسازی دندان، درخشانی دندان و … از جمله مزایای درمانی این روش بوده که باعث ایجاد لبخندی متمایز در افراد می‌شود. به دلیل تعدد رنگ‌های موجود (اصطلاحا شید رنگی)، می‌توان دندان‌ها را به رنگ‌های مختلفی درآورد که عموما رنگ سفید براق (و صد البته جذاب) مورد پسند افراد قرار می‌گیرد.

لمینت سرامیکی ❤️ لبخندی متمایز و هالیوودی
  Add a header to begin generating the table of contents
  لمینت سرامیکی توضیحات
  جنس پودر پورسلن
  نحوه اتصال چسب مخصوص
  مزیت استحکام، طول عمر بالا، شید رنگی متعدد
  طول عمر بین 10 تا 15 سال
  قیمت (هر واحد) بین یک و نیم الی 2 میلیون تومان (بسته به متریال)
  روش‌های جایگزین ونیر کامپوزیت، روکش زیرکونیا و IPS
  نقاط ضعف نیاز به تراشیدن مینای دندان

  لمینت سرامیکی چیست؟

  لمینت سرامیکی روکشی از جنس پودر پورسلن بوده که پس از تراشیده شدن دندان، توسط لابراتوارهای مجهز ساخته می‌شود. این ماده‌ی دندانپزشکی به دلیل پخته شدن در کوره، استحکام بسیار بالایی داشته و نتیجتا طول عمر مناسبی نیز دارند. علاوه بر آن، عموما رنگ این نوع روکش ثابت بوده و به مرور زمان کدر نمی‌شود، بنابراین، انتخاب ایده‌آلی برای زیباسازی دندان و لبخند افراد است.

  هنگام لبخند زدن، اولین چیزی که نظر همگان را به خود جلب می‌کند، رنگ و سپس سلامت دندان‌ها است. لمینت سرامیکی نه تنها به حفظ سلامت دندان‌ها کمک کرده، بلکه با دادن لبخندی متمایز به شما، اعتماد به نفس شما رو دو چندان خواهد کرد. برای استفاده از این روکش، ابتدا به مشکلات دندان رسیدگی شده (ترمیم، عصب کشی و …) و سپس یک لایه‌ی مستحکم و خوشرنگ بر روی دندان‌ها قرار می‌گیرد.

  لمینت سرامیکی برای چه کسانی مناسب است؟

  لمینت سرامیکی مناسب دندان‌هایی است که به علت پوسیدگی و یا شکستگی، نه تنها عملکرد خود را از دست داده‌اند، بلکه زیبایی ظاهری آنها نیز از دست رفته است. پیش از انجام لمینت سرامیکی، ابتدا تمامی مشکلات دندانی رفع شده و سپس با تراشیدن یک لایه‌ی نسبتا نازک از روی دندان‌ها، فضا برای قرارگیری این روکش، ایجاد می‌شود. بنابراین، در صورتیکه دندان‌های فرد کاملا سالم بوده و تنها رنگ آن تغییر کرده باشد و یا گوشه‌ی آن لب پر شده باشد، استفاده از این روش توصیه نشده، بلکه روکش ونیر کامپوزیت توصیه می‌شود.

  در این روش، به علت استفاده از یک لایه‌ی جدید و مستحکم بر روی دندان‌ها، احتمال پوسیدگی و مشکلات جانبی دندانی کم می‌شود. در حقیقت، لمینت سرامیکی یک لایه‌ی محافظتی جدید بر روی دندان فرد ایجاد کرده و مانع از ورود آلودگی به دندان و نتیجتا پوسیدگی آن می‌شود. به همین دلیل نیز این روش درمان، صرفا به جهت زیبایی نبوده و جنبه‌ی درمانی آن نیز مطرح است. اصلاح زیبایی ظاهری دندان، جلوگیری از پوسیدگی دندان، اصلاح خط لبخند، اصلاح میدلاین دندان (خط وسط لبخند) و اصلاح خط لثه، از جمله موارد کاربرد این روکش هالیوودی است.

  انجام لمینت سرامیکی چقدر طول می کشد؟

  لمینت سرامیکی به صورت کلی در دو جلسه انجام می‌شود. در جلسه اول، متخصص دندانپزشکی و زیبایی ابتدا دندان‌ها را به مقدار مشخصی تراشیده و سپس قالب دندان گرفته می‌شود. این قالب با دقت بسیار بالایی به لابراتوار تخصصی ارسال شده تا روکش سرامیکی با نهایت ظرافت و دقت آماده شود. این قسمت از کار (آماده سازی روکش در لابراتوار) عموما بیین 10 الی 15 روز زمان برده و پس از آماده شدن، به مرکز دندانپزشکی تحویل داده می‌شود. در جلسه دوم، متخصص دندانپزشکی روکش را بر روی دندان فرد چسبانده و سپس اصلاحات مورد نیاز (اصطلاحا ادجاست کردن) انجام می‌گیرد. بنابراین، کل پروسه‌ی ایجاد لبخند متمایز برای فرد، نهایتا در 20 روز اتفاق می افتد.

  چرا ساخت لمینت سرامیکی دو هفته زمان می‌برد؟

  بر خلاف ونیر کامپوزیت که به زمانی بین 30 دقیقه الی 45 دقیقه (به ازای هر دندان) نیاز دارد، لمینت سرامیکی در دو جلسه و عموما با 15 روز فاصله انجام می‌شود. دلیل این امر، تفاوت ساختاری این دو روکش با یکدگیر است. ونیر کامپوزیت با استفاده از نور مخصوص خشک و سفت شده، اما لمینت سرامیکی توسط لابراتور و طی مراحل مشخصی ساخته و مستحکم می‌شود.

  پس از قالب گیری، قالب به لابراتوار ارسال شده و متخصص لابراتوار، با استفاده از دستگاه‌های تراش اتوماتیک (CNC) که عموما چهارمحور و یا پنج محور هستند، هر قسمت از روکش را با دقتی از جنس میکرون تراشیده و آماده می‌کند. البته ساخت این روکش با استفاده تراش دستی هم ممکن بوده که عموما به دلیل زمانبری بیشتر، استفاده نمی‌شود. نهایتا، تمامی مراحل ساخت این روکش در لابراتوار بین 10 الی 15 روز زمان برده که همین امر نیز باعث پروسه‌ی نسبتا طولانی لمینت سرامیکی (در مقایسه با روکش ونیر کامپوزیت) می‌شود.

  یک دندان یا یک فک؟

  انجام لمنیت سرامیکی محدودیت نداشته و می‌توان برای یک یا چند دندان و حتی یک فک کامل انجام شود. از آنجاییکه این روش جزو خدمات زیبایی بوده و عموما برای زیباسازی لبخند از آن استفاده می‌شود، توصیه می‌شود که حداقل برای دندان‌های جلویی (که در لبخند قابل مشاهده هستند)، انجام گیرد. استفاده از این مدل روکش برای زیباسازی تک دندان، اصلا رایج نیست.

  قیمت لمینت سرامیکی چقدر است؟

  قیمت لمینت سرامیکی به ازای هر دندان بیان شده و طبیعتا با افزایش تعداد دندان، قیمت کلی (فی قیمت) کمتر خواهد شد. همانند تمامی خدمات دیگر دندانپزشکی، قیمت نهایی این روش نیز بستگی به دو عامل تجربه‌ی متخصص و کیفیت متریال مصرفی دارد. اما به صورت عمومی، قیمت هر واحد لمینت سرامیکی بین 1 و نیم الی 2 میلیون تومان خواهد بود. متریال رایج استفاده شده برای انجام ونیر کامپوزیت، عموما ژاپنی، آلمانی و یا آمریکایی هستند. شایان ذکر است که بخاطر ماهیت زیبایی این روش، عموما دندان‌ها به صورت زوج (یکی از چپ و یکی از راست)، مورد اصلاح قرار می‌گیرند.

  به دلیل فرم صورت و آناتومی چهره‌ی اکثر ایرانیان، عموما به هنگام لبخند زدن فقط دندان‌های بالا مشخص می‌شوند. بنابراین، بعضی از افراد تنها به اصلاح فک بالا بسنده می‌کنند. اما متخصصان زیبایی توصیه می‌کنند که هر دو فک مورد اصلاح قرار گیرند.

  لمینت سرامیکی

  عوارض شایع

  خدمات زیبایی عموما بدون عوارض هستند، اما شرط اصلی آن، مهارت و تجربه‌ی متخصص دندانپزشکی است. بنابراین، اگر لمینت سرامیکی را نزد متخصص انجام دهید، می‌توان گفت که این روش، هیچگونه عوارضی نخواهد داشت. علاوه بر تخصص دندانپزشک زیبایی، رعایت اصول بهداشتی و نگهداری از دندان، پس از انجام خدمات دریایی، الزامی است. در بعضی موارد (تجربه‌ی ناکافی)، ممکن است روکش زیبایی به همراه عوارض زیر باشد:

  1. بروز پوسیدگی در زیر روکش و محل اتصال به لثه
  2. ایجاد بوی بد و نامطبوع به دلیل گیر کردن مواد غذایی بین روکش و دندان/لثه
  3. آزردگی و تحریک در محل تماس روکش با لثه

  همانطور که مشخص است، تمامی عوارض شایع، مستقیما مربوط به نحوه و کیفیت انجام کار بوده و در صورت انجام اصولی، هیچ یک از موارد فوق اتفاق نخواهد افتاد. از آنجاییکه این روکش بر روی دندان‌های فرد قرار گرفته و ظاهر دندان را مخفی می‌کند، ایجاد پوسیدگی در دندان ممکن است تا جایی پیش رود که نیاز به عصب کشی و یا حتی کشیدن دندان باشد. بنابراین، توصیه می‌شود که فقط و فقط تحت نظر دندانپزشک متخصص، این خدمت درمانی/زیبایی انجام شود.

  ویدئو لمینت سرامیکی

  اصول نگهداری

  لمینیت سرامیکی نیز مانند دندان، نیاز به مراقبت‌های روزمره دارد. همانگونه که نباید بر روی دندان فشار ایجاد کرد و یا ضربه زد (مثلا شکستن پسته با دندان)، در استفاده از این روکش‌ها نیز نباید بی محابا عمل کرد. البته نگرانی بیش از اندازه و وسواس نباید در کار باشد، بلکه دقیقا با این روکش باید به نحوی رفتار شو که با دندان رفتار می‌شود.

  برای طول عمر بیشتر ونیر کامپوزیت و البته تمامی دندان‌ها، توصیه می‌شود که علاوه بر مسواک زدن، استفاده از نخ دندان و محلول‌های دهانشویه فراموش نشود.

  لمینت سرامیکی روکشی از جنس پودر پورسلن بوده که پس از تراشیده شدن دندان، توسط لابراتوارهای مجهز ساخته می‌شود. این ماده‌ی دندانپزشکی به دلیل پخته شدن در کوره، استحکام بسیار بالایی داشته و نتیجتا طول عمر مناسبی نیز دارند. این روکش نه تنها کاربرد زیبایی دارد، بلکه به دلیل ایجاد یک لایه‌ی محافظتی بر روی دندان، مانع از پوسیدگی آن می‌شود.

  قیمت این خدمت نیز همانند تمامی خدمات دیگر دندانپزشکی، بر مبنای تجربه‌ی متخصص و همچین متریال استفاده شده، تعیین میشود. قیمت هر واحد لمینت سرامیکی کامپوزیت بسته به متریال استفاده شده بین 1 و نیم تا 2 میلیون تومان است.

  خیر. این روش کاملا بدون درد بوده و فقط لایه‌ی نازکی از دندان تراشیده می‌شود.

  • شید رنگی متنوع
  • استحکام بالا
  • درخشندگی و جذابیت دهان و چهره
  • بدون درد
  • طول عمر بالا (بین 10 الی 15 سال)

  لمینت سرامیکی در دو جلسه انجام می‌شود. در جلسه اول، متخصص دندانپزشکی یک لایه‌ی نازک از روی هر دندان تراشیده و سپس قالب هر دو فک را گرفته و برای لابراتوار ارسال میکند. پس از مدت زمان 10 الی 15 روز، روکش به مرکز دندانپزشکی ارسال شده و نوبت به جلسه دوم می‌رسد. در جلسه دوم، متخصص روکش را بر روی دندان‌ها قرار داده و اصطلاحا ادجاست می‌کند. بنابراین، کل پروسه‌ی زیباسازی و اصلاح دندان در این روش، تقریبا بین 10 الی 15 روز زمان میبرد.

  2 دیدگاه دربارهٔ «لمینت سرامیکی ❤️ لبخندی متمایز و هالیوودی»

   1. مرکز دندانپزشکی درفام
    مرکز دندانپزشکی درفام

    از رضایت شما خرسندیم
    مرکز دندانپزشکی درفام

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اسکرول به بالا